ZCash (ZEC) Nedir, Nasıl Alınır?

Zcash (ZEC), popüler bir kripto para birimi ve merkezi olmayan blok zinciridir. Ağ, gizliliğe odaklanmasıyla bilinir. Zcash, halka açık bir blok zincirinde gerçek anonimlik sağlayan ilk madeni paraydı. Bu eşler arası ağ, sınırlı bir tedarik, gizlilik seçenekleri ve değiştirilebilirlik dahil olmak üzere değerli kalmaya yönelik stratejilerin bir kombinasyonunu içerir.

ZCash Dolaşım Arzı Ne Kadar?

Dolaşımdaki Arz
15.706.081,25 ZEC
%75
Maksimum Arz
21.000.000
Toplam Arz
15.706.081

Zcash (ZEC) Hangi Sorunları Çözüyor?

Zcash’in piyasada düzeltmeye çalıştığı temel sorun, mahremiyet eksikliğidir. Kripto piyasasının ilk günlerinde, insanlar yanlış bir şekilde işlemlerinin özel olduğunu varsaydılar. Gerçekte bunun tersi doğruydu. Ancak, blockchain adli tıp firmalarının popüler hale gelmesi ve bu duruma ışık tutması yıllar aldı. Zcash, kullanıcılara ağın benzersiz sistemleri aracılığıyla anonim işlemler yapma olanağı sağlar.

Zcash’in (ZEC) Faydaları

Zcash, piyasaya bazı değerli avantajlar sunar. Ağ, kullanıcılara şeffaf ve gizli işlemler sağladığından, kullanıcılar güvenle satın alma, yatırım ve bağış yapabilir. İşte ağın en iyi faydalarından bazıları.

Mahremiyet

Zcash tamamen gizlilikle ilgilidir. Ağ, tüm bilgileri şifrelemek için Sıfır bilgi kanıtları sunar. Bu yaklaşım piyasada bir ilktir ve başlangıcından bu yana Zcash’in en iyi kripto para birimi olarak kalmasına yardımcı olmuştur.

Karşılanabilir

Zcash değiştirilebilir. Değiştirilebilirlik, aynı para biriminin herhangi bir başkasıyla değiştirilebilen ve birbirinden deşifre edilmesi imkansız olan bir para birimine sahip olduğunuzda ortaya çıkar. Fiat para birimi, tam değiştirilebilirliğin yakın bir örneğidir. Her dolar aynı değere sahiptir. Fiat para birimi, bu fonları izlemek için kullanılabilecek bireysel seri numaralarına sahip olduğundan, gerçek takas edilebilirlik açısından yetersizdir. Zcash bu görevi bu seri numaraları olmadan gerçekleştirir. Etkileyici bir şekilde, blok zinciri, zincir geçmişine para bağlamadan çalışır, bu da kripto para biriminin birbirinin yerine geçebilirliğini sağlar ve blok zinciri kaşifleri ile takip etmeyi neredeyse imkansız hale getirir.

Kıtlık

Kıtlık, Zcash yatırımcıları için başka bir artı. Ağ, toplam madeni para basımı açısından Bitcoin kıtlığını paylaşıyor. Projenin ömrü boyunca yalnızca 21 milyon ZEC madeni para basılacak.

Ölçeklenebilirlik

Zcash, işlemleri Bitcoin’den çok daha hızlı gerçekleştirebilir. Ayrıca daha ölçeklenebilir. Ölçeklenebilirlik endişeleri, Bitcoin kullanıcılarını rahatsız etmeye devam ediyor. Piyasa meşgul olduğunda, ücretler ve gecikmeler onun nakit benzeri özelliklerini geçersiz kılar. Zcash, Bitcoin’in performansını önemli ölçüde iyileştirmek için bazı sistemleri değiştirir.

Güvenlik

Zcash, güvenliğe olan bağlılığıyla ün kazandı. Bu proje hakemli bilimsel bir yaklaşım kullanılarak geliştirilmiştir. Bu strateji, Zcash’i şimdiye kadar sektöre giren en güvenli gizlilik paralarından biri haline getirdi.

Binance TR Hesap Açma adım adım kılavuz

Zcash Nasıl Alınır?

Zcash satın almak istiyorsanız, en iyi kripto para birimi borsalarının birçoğunda mevcuttur. İşte birkaç seçenek:

  • Gemini
  • Coinbase
  • Binance
  • Kraken

Binance %20 Komisyon indirimi kodunuz:  HX99GRW3
Binance vadeli işlemler için %10 Komisyon indirim kodunuz: 48162505

Yorum Yaz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 67,838.18
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,528.18
tether
Tether (USDT) $ 1.00
bnb
BNB (BNB) $ 600.23
solana
Solana (SOL) $ 181.53
staked-ether
Lido Staked Ether (STETH) $ 3,528.07
usd-coin
USDC (USDC) $ 1.00
xrp
XRP (XRP) $ 0.592459
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.13861
the-open-network
Toncoin (TON) $ 7.17