WINkLink (WIN) Nedir, Nasıl Alınır?

WINkLink, gerçek dünyadaki güvenilir verileri TRON blok zincirine getiren ilk kapsamlı merkezi olmayan kehanet hizmetidir. İlk oracle TRON hizmeti olan proje, TRON ekosisteminde gelişmekte olan merkezi olmayan uygulamalar (dApp’ler) pazarını ele geçirmeyi amaçlıyor.

WINkLink hizmeti, ödeme sistemlerinde, merkezi olmayan finansta (DeFi) ve olaylarda güveni ortadan kaldırma ve kullanıcı deneyimlerini iyileştirmeye yardımcı olabilmek için “güvenilir, doğrulanabilir ve öngörülemeyen rastgele sayılar” sunmaktadır. Bu, WINkLink’in doğrulanabilir rastgele işlevi (VRF) sayesinde mümkündür.

WINkLink Dolaşım Arzı Ne Kadar?

Dolaşan Arz
961.74B WIN
96%
Maks Arz
999,000,000,000
Toplam Arz
993,701,859,243

WINkLink Nedir?

WINkLink, TRON ağı üzerinde çalışan merkezi olmayan bir kehanet hizmetidir. Proje, akıllı sözleşme özellikli blok zincirlerin ve merkezi olmayan uygulamaların (dApp’ler) zincir üzerinde harici verileri getirmesine izin verir. WINkLink’in amacı, ademi merkeziyet, güvenlik veya güvenilirlikten ödün vermeden akıllı sözleşmelerin gerçek dünya verileriyle TRON tabanlı akıllı sözleşmelere bağlanmasını sağlamaktır.

Ayrıca WINkLink, mimarisinde üç ana modül kullanır. Birincisi harici veri kaynağıdır. Bu, blok zincirine getirilmesi gereken verilerdir. Veri türleri, merkezi borsalardan, merkezi oracle hizmetlerinden ve borsalardan uygulama programlama arabirimlerinden (API) gelen verileri içerir. İkincisi, WINkLink düğümüdür. WINkLink düğümleri, zincir üzerindeki istekleri izler, görev işlemeyi gerçekleştirir, harici kaynaklardan veri alır ve sonuçları blok zincirinde yayınlar. Üçüncüsü, TRON blok zinciridir. WINkLink düğümleri, ağdaki ve ağ dışındaki ağ olaylarını izler, görevleri tetikler, API’ler aracılığıyla ağa aktarılan işlemlere abone olur ve veri isteklerinden sonuç döndürür.

Platform, sorunsuz yükseltmelere ve entegrasyonlara olanak tanıyan modüler bir tasarıma sahiptir. Ayrıca, merkezi olmayan bir kehanet hizmeti olarak WINkLink, güvene dayalı olmayan bir sistemi tercih ederek üçüncü taraflara ve aracılara olan ihtiyacı ortadan kaldırır.

WINkLink (WIN) Nasıl Çalışır?

WINkLink, Defi platformları için meşru fiyat verilerine ve bilgilerine erişmek için kullanılır, çünkü merkezi olmayan finansal sistem ayrıca Token ticareti ve kredi garantisi için fiyatlar sağlamalıdır. WINkLink’in yerleşik fiyatlandırma kehaneti sistemi, DeFi oluşturma geliştiricileri için istikrarlı ve güvenilir fiyat akışları sağlar.

Çeşitli kullanımlar için güvenilir zincir dışı veriler sağlamaktadır. WINkLink, geliştiricilerin hava durumu ve spor gibi gerçek dünya verilerini kullanmalarına olanak tanımaktadır. Geliştiriciler, özel kahinler oluşturabilmektedir ve akıllı sözleşmeleri kısa bir süre içerisinde gerçek dünyaya bağlayabilir.

WINkLink, geliştiricilere doğrulanabilir ve güvenli bir rastgelelik sağladığından, yerleşik rastgeleliğe erişebilmek için de kullanılabilmektedir, bu sayede oracles, rastgele sayılar için DApp’lerin çeşitli ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir. VRF rasgele sayılarının sahteciliğe karşı koruma yapısı, rasgele sayı sonuçlarının adilliğini artırmaktadır. Varlık yönetimi platformları, WINkLink tarafından sağlanan en son jeton fiyatlarına erişerek varlık oranlarını yeniden dengeleyebilmektedir ve bu da DEX’in fon havuzlarını ayarlamasını kolaylaştırmaktadır. Blockchain türev platformları, vadeli işlem sözleşmeleri, sentetik varlıklar ya da opsiyon sözleşmeleri oluşturmalarına yardımcı olan WINkLink tarafından sağlanan en son fiyatlara erişerek zincir üzerinde güvenilir değerleme sağlayabilmektedir.

Binance TR Hesap Açma adım adım kılavuz

WINkLink (WIN) Nasıl Satın Alabilirim?

WIN kripto para birimi aşağıdaki borsalarda satın alabilirsiniz:

  • Binance
  • OKEx
  • KuCoin
  • HitBTC

Binance %20 Komisyon indirimi kodunuz:  HX99GRW3
Binance vadeli işlemler için %10 Komisyon indirim kodunuz: 48162505

Yorum Yaz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 67,429.07
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,492.81
tether
Tether (USDT) $ 1.00
bnb
BNB (BNB) $ 595.07
solana
Solana (SOL) $ 178.81
staked-ether
Lido Staked Ether (STETH) $ 3,490.83
usd-coin
USDC (USDC) $ 1.00
xrp
XRP (XRP) $ 0.602051
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.137065
the-open-network
Toncoin (TON) $ 7.06