SushiSwap (SUSHI) Nedir, Nasıl Alınır?

Merkezi olmayan finans (DeFi), daha kapsayıcı bir finansal sisteme dönüşmeye devam ettikçe, giderek daha fazla araç geliştirilmektedir. Merkezi olmayan bir borsa (DEX) kullanarak kripto ticareti yapmak istiyorsanız, hemen hemen her blok zincirinde birkaç seçeneğiniz vardır ve başlamak için bir yer bulmak biraz zor olabilir. Bu yazıda, 2020’den beri kullanıcılara Ethereum ekosistemindeki her tokene erişim sağlayan SushiSwap nasıl başlayacağınızı açıklayacağız.

SushiSwap Dolaşım Arzı Ne Kadar?

Dolaşan Tedarik
127.244.443,00 SUSHI
%51
Maksimum Arz
250.000.000
Toplam Arz
244.542.059

SushiSwap Kısa Tarihi

SushiSwap, Uniswap’ın protokolünü çatallamaktan ortaya çıktı. Bu, programın temelde Uniswap ile aynı olduğu, ancak birkaç küçük farklılığa sahip olduğu anlamına gelir. Sushi jetonu yönetişim için daha aktif olarak kullanılır ve jeton sahiplerinin programdaki yükseltmelere oy vermesine izin verir. Ayrıca, Sushi jetonları likidite sağlayıcıları için ödül olarak kullanılır ve yatırımcıları kripto varlıklarını Uniswap yerine SushiSwap ile stake etmeye teşvik eder.

SushiSwap, Ağustos 2020’de işlem görmeye başladı ve kısa sürede token başına 10 doların üzerine çıktı. O zamandan beri, token 2021’de kripto boğa piyasasına geri dönmeden önce 1 doların altında sabitlendi. SushiSwap şu anda 15 doların biraz altında işlem görüyor ve yaklaşık 1,5 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. Kasım 2022 itibariyle, jeton 1,50 doların biraz üzerinde oturuyordu. Bu jeton, Terra’nın depegging’inden kurtulmaya çalışırken, önceki zirvelerine ve ötesine geri dönmesi biraz zaman alabilir.

SushiSwap Nedir?

SushiSwap, takma adlı açık kaynaklı geliştiriciler Chef Nomi ve 0xMaki tarafından kurulan ve başlangıçta Uniswap’ın bir kopyası olarak piyasaya sürülen bir Ethereum blok zinciri DEX’idir.

Uniswap’ın bir klonu olan SushiSwap, bir aracıya veya aracıya ihtiyaç duymadan jetonları takas etmek için bir platformdu. SushiSwap’ı benzersiz kılmak için kurucular, SushiSwap’ın SUSHI jetonu aracılığıyla likidite madenciliği ve yönetişim gibi yeni özellikler eklediler. SushiSwap ekosisteminin yerel belirteci olan SUSHI, kullanıcılara platformun geleceğini ve ayrıca işlem ücretlerinin ve stake ödüllerinin bir yüzdesini belirlemek için oy verme gücü verir. SushiSwap’ı kullanmak için SUSHI’ye sahip olmanız gerekmese de, jeton, SushiSwap platformunda onsuz erişemeyeceğiniz bazı ek işlevler – stake etme gibi – sunar.

SushiSwap Nasıl Çalışır?

SushiSwap, otomatik piyasa yapıcı (AMM) olarak bilinen merkezi olmayan bir ticaret yöntemi kullanır. SushiSwap’ın AMM’si, ticaret için bir emir defteri ve aracı gerektiren geleneksel borsaların aksine, tüm süreci eşler arası hale getirir. AMM’ler, SushiSwap tarafından kullanılanlar gibi, bir aracıya veya sipariş defterine ihtiyaç duymazlar çünkü işlemler likidite havuzlarına sahiptir – kullanıcılar tarafından yatırılan, işlemler için likidite sağlamak için akıllı sözleşmeler kullanan belirli bir jetonun fonları.

SushiSwap’ın 2020’de piyasaya sürülmesinden bu yana proje, yeni DeFi araçları geliştirmeye devam etti ve artık sadece tüccarlar için bir platform oluşturmadı. Ürünün SushiSwap “menüsü”, kullanıcılara aynı uygulama içinde verim çiftçiliği, stake etme, borç verme ve ödünç alma erişimi sağlamak için genişletildi.

Binance TR Hesap Açma adım adım kılavuz

SushiSwap (SUSHI) Nasıl Satın Alınır?

SushiSwap satın almanın birçok yolu vardır, ancak en kolay yol merkezi bir borsadır. Coinbase ve Binance’de Sushi tokenleri alıp satabilirsiniz, bu nedenle bu kripto para borsalarından herhangi birinde zaten bir hesabınız varsa, gitmeye hazırsınız.

Binance %20 Komisyon indirimi kodunuz:  HX99GRW3
Binance vadeli işlemler için %10 Komisyon indirim kodunuz: 48162505

Yorum Yaz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 37,995.18
ethereum
Ethereum (ETH) $ 2,053.98
tether
Tether (USDT) $ 1.00
bnb
BNB (BNB) $ 230.20
xrp
XRP (XRP) $ 0.612212
solana
Solana (SOL) $ 58.28
usd-coin
USDC (USDC) $ 0.999743
staked-ether
Lido Staked Ether (STETH) $ 2,052.89
cardano
Cardano (ADA) $ 0.38658
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.080866