Mines of Dalarnia (DAR) Nedir, Nasıl Alınır?

İster Decentraland ister The Sandbox olsun, blockchain projelerinde sanal gayrimenkul talebi arttı. Mines of Dalarnia (MoD) kazanma oyunu bundan yararlanmak için inşa edildi. Toprak sahipleri, hizmet belirteci DAR karşılığında mayınlarını oyunculara kiralayabilirler. Oyunun ana ağının yakın zamanda lansmanı, birçok yatırımcının DAR’a akın ettiğini gördü, ancak tüm fiyat tahminleri umut verici bir görünüm vermiyor.

Mines of Dalarnia Dolaşım Arzı Ne Kadar?

Dolaşan Tedarik
208.484.058.00 DAR
%26
Maksimum Arz
800.000.000
Toplam Arz
800.000.000

Mines of Dalarnia (DAR) Nedir?

Mines of Dalarnia, aksiyon ve macera oyununu blok zinciri tabanlı bir emlak piyasası ile birleştiriyor. Oyunculara yabancı bir gezegende madencilik yapma görevi verilir, karşılığında oyun içi öğeler, NFT’ler ve jetonlar ile ödüllendirilirler.

Oyunun mekaniği pazar yeri etrafında döner. Kullanıcılar ürünlerini satmaya ve kar etmeye teşvik edilir. Web sitesinde şunları yazdı: “MoD evrenindeki oyuncular, nadir eşyalar toplayarak ve bunları pazarda takas ederek, görevleri ve görevleri tamamlayarak, savaşları kazanarak, bir toprak sahibi statüsü elde ederek ve DAR jetonlarını stake ederek kar elde ederler.

Workinman Interactive, Mines of Dalarnia’nın arkasındaki beyindir. Oyun geliştirme şirketi, “her yıl yüzlerce oyun ve uygulama oluşturarak temel teknolojileri, ürün konseptlerini, grafik arayüzü, animasyonu ve sesi geliştiriyor”. Workinman Interactive daha önce Disney, Marvel, Nintendo ve Intel gibi küresel şirketlerle ortaklık kurmuştu. 2006 yılında, şu anda CEO olan Jason Arena tarafından kuruldu.

MoD’nin Oynanışı

Kullanıcılar bir “tanıtım gezegeninde” ücretsiz olarak MoD oynamaya başlayabilirler. Tam oyuna erişmek için oyuncuların doğrudan MoD’den bir madencilik pasaportu satın almaları gerekecek. Oyun, prosedürel olarak oluşturulmuş bir “LAND” arsasını işgal eden ve farklı ödüller kazanan kullanıcıları içerir. MoD litepaper şunları söyledi: “Oyuncular madeni kazar, zıplar ve savaşırlar, ölmeden önce çantalarını değerli kaynaklarla doldurmaya çalışırlar ya da çıkmayı seçerler ve çekicilerini kullanılabilir kaynaklara dönüştürülecekleri yüzeye çıkarırlar.”

LAND sahipleri olarak adlandırılan başka bir oyuncu türü daha vardır. Kullanıcılar LAND satın alabilir ve yerel DAR token için madencilere kiralayabilir. Tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi, ARAZİ sahipleri, kaynaklarını yeniden şekillendirerek ve yenileyerek ARAZİ’nin bakımından sorumludur. DAR, MoD için tasarlanmış yardımcı program belirtecidir. Litepaper, sonunda oyunun pazarında ürün ve NFT ticareti için kullanılacağını söyledi.

DAR’ın Geçmiş Performansı

DAR token ilk olarak Ekim 2021’in sonunda Binance Launchpool aracılığıyla yayına girdi. Yatırımcılar BNB ve BUSD belirteçlerini stake edebilirler ve karşılığında DAR kazanırlar. Bu çiftçilik dönemi 29 Ekim’den 27 Kasım’a kadar sürdü. DAR, 4 Kasım’da hem Binance hem de CoinMarketCap’te yayına girdi. O gün 4,91 dolardan açıldı, ancak sonunda 3,31 dolardan kapandı. DAR, bir hafta sonra 1,68 dolara düştü

Yine de Kasım, token için çok aktif bir ay olduğunu kanıtladı. Uniswap’ta bir likidite havuzu başlattı. Bu, 15 Kasım’da hayata geçti ve yatırımcıların bir ETH eşleştirmesi ile DAR ticareti yapmasına izin verdi. DAR 2,33$’a yükseldi. Oyun jetonu o ayın sonlarında daha da yarıştı. Binance, yatırımcıların yıllık %44’e varan getiri (APY) kazanabileceği DAR için özel bir stake etkinliği başlattı. DAR, 29 Kasım’da 4,16 dolara fırladı.

Daha geniş düşüş piyasasına eğilimliyken, token Aralık sonunda hafif bir ralli gördü. Kullanıcılar, ilk LAND parçalarından biri karşılığında 100 DAR yatırabilirler. Oyun jetonu 25 Aralık’ta yalnızca 2,75 $’a ulaşabildi. Ardından düşüşünü sürdürerek Ocak 2022’de 1 doların altına düştü. DAR, 15 Mart’ta tüm zamanların en düşük seviyesi olan 0,61 dolara düştü. MoD 26 Nisan’da ana ağını başlattığından token kısa süre önce toplanmaya başladı. DAR, lansman gününde 1 doların üzerine çıktı. İki gün sonra, 1,39 dolara oturdu ve piyasa değerine göre tüm kripto para birimleri arasında 172. sırada yer aldı.

Binance TR Hesap Açma adım adım kılavuz

DAR Token Nasıl Alınır?

Şu anda, Binance Launchpool’da DAR tokenlerini alabilirsiniz ve 30 gün sonra sona erer. Ardından DAR, Binance’de işlem yapmak için kullanılabilir.

Binance %20 Komisyon indirimi kodunuz:  HX99GRW3
Binance vadeli işlemler için %10 Komisyon indirim kodunuz: 48162505

Yorum Yaz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 38,036.19
ethereum
Ethereum (ETH) $ 2,057.29
tether
Tether (USDT) $ 1.00
bnb
BNB (BNB) $ 230.45
xrp
XRP (XRP) $ 0.612647
solana
Solana (SOL) $ 58.21
usd-coin
USDC (USDC) $ 1.00
staked-ether
Lido Staked Ether (STETH) $ 2,055.97
cardano
Cardano (ADA) $ 0.386438
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.080441