Kava (KAVA) Nedir, Nasıl Alınır?

Son birkaç yılda blockchain, çevrimiçi ödemeler, kripto para ticareti ve depolama gibi finansal hizmetlerde varlığını duyurdu. Bunun da ötesinde, blockchain teknolojisi, geleneksel bankacılıktaki boşlukları doldurmayı vaat eden merkezi olmayan finansın (DeFi) ortaya çıkmasıyla daha da hızlı gelişiyor. DeFi birkaç yaşında olmasına rağmen, kripto para biriminin ve blok zincirin kitlesel olarak benimsenmesini sağlayan bir unsur olarak hizmet etmeye başladı.

Bu kitlesel benimsemeyle birlikte, kullanıcılarının aracıların herhangi bir müdahalesi olmadan kripto para birimleri ödünç vermesine ve ödünç almasına olanak tanıyan Kava (KAVA) gibi DeFi borç verme platformları geldi. 2018 yılında Kava Labs tarafından kurulan Kava blok zinciri, finansal hizmetleri herkes için kolayca erişilebilir hale getirmeye odaklanır ve bununla birlikte yerel madeni parası olan KAVA kripto para birimini sunar. Ama nasıl çalışıyor? Ve KAVA kripto nedir?

Kava Dolaşım Arzı Ne Kadar?

Dolaşımdaki Arz
322.712.763,00 KAVA
Maksimum Arz

Toplam Arz
322.712.762

Kava Nasıl Çalışır?

Kava, en çok kullanılan izinsiz protokollerden ikisini (Cosmos ve Ethereum) ölçeklenebilir tek bir ağda harmanlayan, geliştirici dostu bir Co-Chain mimarisi içeren yüksek hızlı bir Katman-1 blok zinciri ağıdır. Ağ, Ethereum akıllı sözleşmelerinin hızından ve esnekliğinden yararlanır ve bunu, ışık hızında Tendermint mutabakat yöntemiyle desteklenen Cosmos SDK’nın birlikte çalışabilirliği ile birleştirir.

Kava ayrıca USD’nin değerine bağlı bir stablecoin olan USDX’i yaratmak için Cosmos’tan yararlanır. Böylece, bir kullanıcı güvenlik olarak Kava tarafından desteklenen kriptoyu her sakladığında, USDX basılır ve kullanıcılar USDX cinsinden kripto ödünç alabilir. USDX ile birlikte Kava blok zinciri, sistem yetersiz teminatlandırıldığında rezerv para birimi olarak kullanılan ve aynı zamanda yönetişim teklifleri için kullanılan bir yardımcı token olan KAVA kripto parasını da sunar. Ek olarak, kullanıcılar borç verme sistemine yardımcı olmak için kripto fonlarını yatırdıklarında, katılım için haftada bir kez KAVA kriptosu alırlar.

“Bölgeler” olarak da bilinen Cosmos’ta barındırılan uygulamaya özel blok zincirleri ile Kava, diğer protokoller ve platformlarla entegre olabilir. Kullanıcılar bu şekilde ödünç almak ve ödünç vermek için Kava blok zincirine çok sayıda token ekleyebilir.

Kava Neden Eşsizdir?

Kava blockchain, DeFi borç verme alanında çok fazla rekabete sahiptir, ancak Kava’yı diğerlerinden farklı kılan şey, tümü Cosmos ağı sayesinde benzersiz birlikte çalışabilirlik ve zincirler arası operasyonlar yeteneğidir.

Daha önce bahsedildiği gibi, Cosmos’un “bölgeler” özelliği Kava ödünç verme protokolü kullanıcıları, Ethereum, Bitcoin, Binance (BNB) ve diğer birkaç büyük belirteç gibi bir dizi yerel olmayan belirteç yatırabilir. Ancak, teminatlandırmaya izin vermek için tüm bu belirteçlerin BEP-2 Binance Chain sınıfı varlıklar olarak kapsanması gerektiğinden bir sorun var.

Binance TR Hesap Açma adım adım kılavuz

Kava Nasıl Satın Alınır?

Kava (KAVA) şu anda aşağıdaki borsalarda satın alınabilir:

  • Kraken
  • Uphold
  • Binance
  • KuCoin
  • WazirX

Binance %20 Komisyon indirimi kodunuz:  HX99GRW3
Binance vadeli işlemler için %10 Komisyon indirim kodunuz: 48162505

Yorum Yaz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 37,891.15
ethereum
Ethereum (ETH) $ 2,053.47
tether
Tether (USDT) $ 1.00
bnb
BNB (BNB) $ 230.02
xrp
XRP (XRP) $ 0.611694
usd-coin
USDC (USDC) $ 1.00
solana
Solana (SOL) $ 58.05
staked-ether
Lido Staked Ether (STETH) $ 2,052.98
cardano
Cardano (ADA) $ 0.385569
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.08056