Dusk Network (DUSK) Nedir, Nasıl Alınır?

Jelle Pol ve Emanuele Francioni, finansal hizmetler için gizli yerel akıllı sözleşmeler ve gizlilik sağlamak amacıyla 2018’de Dusk Network’ü kurdu. Dusk, birincil işlevi düzenlemelere uygun güvenlik tokenizasyonuna izin vermek olan özel bir blok zinciridir. Dusk Network gizliliğe odaklanır ve finansal uygulamalar için bir platformdur.

Dusk Network, DLT’ler gibi finansal uygulamaların büyüme potansiyelinden ve çeşitliliğinden yararlanarak yararlı finansal hizmetler sağlamak için en son teknolojileri kullanır. Ağ ayrıca, açık, merkezi olmayan ve küresel gizlilik odaklı bir DApp ekosisteminin temeli olarak hizmet veren, programlanabilir sıfır bilgili merkezi olmayan uygulamaların (DApp’ler) konuşlandırılması için oluşturulmuş bir blok zinciri protokolü olmayı hedefliyor.

Dusk Network, tüketici gizliliğini korurken STO uyumluluğunu otomatikleştirmeyi amaçlar. Bu amaçla protokol, ayrılmış Bizans anlaşması (SBA) adı verilen benzersiz bir mutabakat algoritması kullanır. Hataya dayanıklılık mekanizması üzerinde güvenilirlik elde etmek için, dağıtılmış hesaplama sistemi güncellenmelidir. Bizans anlaşma protokolü – veya ünlü Bizans Generalleri Problemine dayanan BA – bazı bileşenler kusurlu olsa bile tüm hatasız işlemcilerin tek bir değer üzerinde anlaşmasını gerektirir.

Bir Katman 1 blok zinciri olan Dust Network, yerel gizli akıllı sözleşmelerin kullanılmasını sağlar. Ayrıca, iş odaklı finansal uygulamalara yönelik talebi karşılayan sürdürülebilir bir açık ekosistem sağlar. Genel kullanıma açık olmasına rağmen, özellikle ölçeklenebilirlik, işlevsellik ve anında kesinlik sağlayan özel bir ağ olacak şekilde tasarlanmıştır.

Dusk Network Dolaşım Arzı Ne Kadar?

Dolaşımdaki Arz
413.364.409.32 DUSK
%41
Maksimum Arz
1.000.000.000
Toplam Arz
500.000.000

Dusk Network Nedir?

DUSK, Dusk Network’ün yerel simgesidir. DUSK’un gelişimini finanse etmek ve iki farklı blok zincirinden (atomik takaslar) jeton ticareti yapmak için bir yardımcı jeton olarak kullanılabilir. DUSK, akıllı sözleşmeler geliştirmek için kullanılan bir BEP-2 ve ERC20 tokenidir. DUSK, konsensüs katılımında stake edilebilir ve DUSK cinsinden değer ile takas edilebilir.

DUSK Ne İçin Kullanılır?

DUSK jetonunun, Dusk ekosisteminde birden fazla kullanım durumu vardır ve bunlardan birkaçı aşağıda listelenmiştir.

  • Hem tek yönlü hem de atomik alışverişlerde Gizli Güvenlik Standardı (XSC) tabanlı belirteçlerle değiştirilebilir.
  • DUSK, stake etmede ve fikir birliğine katılmak için kullanılır.
  • DUSK belirteci, XSC içinde zincir üstü yönetişim için kullanılır.
  • Blok ödülleri, fikir birliği katılımcılarına DUSK tanımlı bir protokol aracılığıyla ödenir. Küçük bir yüzde de Ar-Ge amaçları için DUSK’un geliştirilmesine yönlendirilir.
  • DUSK, çeşitli DApp’leri dağıtmak için de kullanılır.

Dusk Network Nasıl Çalışır?

Dusk Network’ün benzersiz işleyişi, mutabakat protokolü SBA’nın işleyişinden güç alır. Bilgi işlem gücünü kullanmak yerine, Dusk Network’teki doğrulayıcılar DUSK belirteçlerini kilitler. Buna karşılık, üç aşamaya ayrılan blok zincirine eklenebilecek bloklar üzerinde oy kullanma yeteneği verilir: Blok oluşturma, blok azaltma ve blok anlaşması.

Her işlemden sonra (Bitcoin’de olduğu gibi) blok zincirindeki tipik blok katmanları yerine, Dusk Network doğrulayıcıları, bir sertifika oluşturabilecekleri belirli bir blok üzerinde anlaşmaya çalışmak için birlikte çalışırlar; bu, bloğun dalga geçmediğinin kanıtıdır. herhangi bir kural.

SBA, temel alınan Proof of Stake (PoS) mekanizması üzerinde bir yükseltmedir. Dürüst düğümleri seçme olasılığını artırmak için ayrık pay miktarları, rastgele kriptografik sıralama ve bir geçmiş kayıt modülü gibi çeşitli merkezi olmayan işlevleri birleştirir.

SBA hakkında özellikle bahsetmeye değer olan şey, sertifika oluşturulduktan sonra geri alınamaz. Bunun nedeni, oylama gücünün Dusk Network’teki tüm doğrulayıcılar aracılığıyla sürekli olarak değişmesi ve işlemin hızlı bir şekilde (10 saniye içinde) tamamlanmasını sağlamasıdır.

Buna ek olarak, Dusk Network, sistemdeki yerel gizli akıllı sözleşmelerin kullanımı yoluyla mahremiyet ve ademi merkeziyet sağlar. Bu, sıfır bilgi kanıtları tarafından yönlendirilir ve devrim niteliğinde, özel bir PoS konsensüs metodolojisi tarafından kontrol edilir. Hem sıfır bilgi doğrulamasını hem de sanal makine mimarisini tasarlayan tarayıcı düğümleri kullanılarak uygulanır.

Binance TR Hesap Açma adım adım kılavuz

DUSK Token Nereden Alınır?

DUSK kripto para birimi aşağıdaki borsalarda alınıp satılabilir:

  • Binance
  • Mandala Exchange
  • bybit
  • Gate.io

Binance %20 Komisyon indirimi kodunuz:  HX99GRW3
Binance vadeli işlemler için %10 Komisyon indirim kodunuz: 48162505

Yorum Yaz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 67,519.09
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,498.38
tether
Tether (USDT) $ 1.00
bnb
BNB (BNB) $ 597.15
solana
Solana (SOL) $ 180.20
staked-ether
Lido Staked Ether (STETH) $ 3,500.69
usd-coin
USDC (USDC) $ 1.00
xrp
XRP (XRP) $ 0.604938
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.13816
the-open-network
Toncoin (TON) $ 7.06