Chromia (CHR) Nedir, Nasıl Alınır?

Chromia, Ethereum ve BSC (Binance Smart Chain) için Layer-2 EVM uyumlu bir geliştirme görevi gören bir Layer-1 blok zinciridir. Geliştiricilerin gerçek dünya kullanım durumlarına uygun dApp’ler oluşturmasına olanak tanıyan ilişkisel bir blok zinciri platformudur.

Blok zinciri, zaman zaman, blok zincirinde depolanan ve blok zincirinin kullanıcılarla etkileşime girmesi için işlenen verilere ihtiyaç duyan aptal bir veritabanı teknolojisi olarak eleştirilir. Günlük işlemlerin web, bankalar, sosyal ağlar vb. gibi ilişkisel veritabanları tarafından desteklendiği modern bir dünyada, dijital defter olarak blok zinciri her zaman en iyi seçenek değildir.

Chromia, dApp’leri daha kullanıcı dostu ve güçlü hale getirmek için blok zinciri teknolojisini ve ilişkisel veritabanlarını birleştirir. Birçok kuruluş, bu ilişkisel veritabanlarını on yıllardır kullanmış ve optimize etmiştir. Chromia, genel, özel veya hibrit bir blok zinciri olarak kullanılabilir. CHR, platformun yerel belirtecidir. Chromia’nın (CoinMarketCap verileri) 1 Haziran 2022 itibariyle 142.89 milyon dolarlık bir piyasa değeri vardır. Geliştiricileri, yatırımcıları ve kullanıcıları karşılıklı yarar sağlayan bir ilişkide bir araya getirmek için tasarlanmıştır.

Chromia Dolaşım Arzı Ne Kadar?

Dolaşan Tedarik
567.369.439.00 TL
%57
Maksimum Arz
1.000.000.000
Toplam Arz
471.970.667

Chromia (CHR) Tarihi

Chromia, İsveçli blockchain firması Chromaway AB’nin eseridir. Chromia projesi Mayıs 2019’da resmi olarak başlatıldı ve birden fazla nedenden dolayı hemen ilgi gören bir proje olarak görüldü. Birincisi, ağın geliştiricileri arasında iyi bilinen bazı kripto yıldızları var. Örneğin, projenin CTO’su Alex Mizrahi, 2012’de renkli madeni para konseptini icat etti. Veya projedeki diğer bir kurucu ortak olan Perelman, on yıldan fazla bir süredir Bitcoin ile ilgileniyor. İlk Bitcoin cüzdanlarından biri üzerinde çalıştı ve doğrudan Bitcoin’de yayınlanan ilk makalelerden birinde bahsedildi. Makale TechCrunch’ta yayınlandı.

Chromia Nasıl Çalışır?

Chromia blok zincirinde çalışan herhangi bir dApp, ana blok zincirinde kök salmış ve ona paralel çalışan kendi yan zincirine sahiptir. Chromia, bir veritabanının içine bir blok zinciri yerleştirir ve oylama ve fikir birliği için hafif bir yazılım katmanı ekler. Bu, çeşitli katılımcılar arasında dağıtılan düğümlerin oluşturulmasına yol açar. Herhangi bir veri yazma isteği, önce onu diğer düğümlerle paylaşan herhangi bir düğüme gider. Düğümlerin incelenmesinden sonra bir fikir birliğine varılır. Bu şekilde, veriler nihayet blok zincirine kaydedilir.

Chromia, hem kurumsal hem de bağımsız bir kamu blok zinciri olarak kullanılabilir. İlişkisel veritabanları, verilere ve uygulamaya çok yönlülük, esneklik ve tutarlılık sağlayarak Chromia blok zincirini, yeniden yapılandırılmış internet için kamuya açık uygulama altyapısı için mükemmel bir uyum haline getirerek kullanıcılara egemenlik sağlar. Chromia, işlemleri daha ucuz ve daha hızlı hale getirmeye yardımcı olduğu için Ethereum için ideal bir katman-2’dir.

Binance TR Hesap Açma adım adım kılavuz

Chromia (CHR) Nasıl Satın Alınır?

Chromia (CHR) aşağıdaki borsalarda mevcuttur:

  • Kraken
  • Binance
  • KuCoin
  • WazirX

Binance %20 Komisyon indirimi kodunuz:  HX99GRW3
Binance vadeli işlemler için %10 Komisyon indirim kodunuz: 48162505

Yorum Yaz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 37,891.15
ethereum
Ethereum (ETH) $ 2,053.47
tether
Tether (USDT) $ 1.00
bnb
BNB (BNB) $ 230.02
xrp
XRP (XRP) $ 0.611694
usd-coin
USDC (USDC) $ 1.00
solana
Solana (SOL) $ 58.05
staked-ether
Lido Staked Ether (STETH) $ 2,052.98
cardano
Cardano (ADA) $ 0.385569
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.08056