Bitcoin Cash (BCH) Nedir, Nasıl Alınır?

Bitcoin Cash, orijinal Bitcoin blok zincirinin bir çatalından oluşturulan bir kripto para birimi türüdür. Blok zinciri protokolünde veya temel kurallarda bir değişiklik yapıldığında çatal oluşur. Bitcoin Cash’i yaratana benzer bir hard fork, orijinal kodu o kadar çok değiştirir ki artık blok zincirinin eski sürümleriyle çalışmaz ve bu nedenle yeni bir kripto para birimi gerektirir. Bitcoin Cash çatalı, geliştiriciler daha fazla işlem yapmak için her bir Bitcoin bloğunun boyutunu artırmaya çalıştıklarında ortaya çıktı. Bitcoin Cash adı, kripto yatırımcıları için biraz kafa karışıklığına neden oluyor. Bitcoin blok zincirinden türetilmiş olmasına rağmen, tamamen ayrı bir kripto para birimidir.

Bitcoin Cash Dolaşım Arzı Ne Kadar?

Dolaşımdaki Arz
19.229.600.00 BCH
%92
Maksimum Arz
21.000.000
Toplam Arz
19.229.600

Bitcoin Cash Tarihi

Bitcoin Cash, orijinal Bitcoin blok zincirinin verimliliğini ve hızını artırmak için 2017 yılında oluşturuldu. Bitcoin’in kullanım amacı işlem yapmak için dijital bir para birimi olarak kullanılsa da popülaritesi arttıkça daha çok bir yatırım aracı haline geldi. Bitcoin ölçeklenebilirlik için tasarlanmadığından, artan işlem sayısı, daha yüksek ücretler ve daha uzun onay süreleri ile sonuçlandı. Geliştiriciler, orijinal 1MB Bitcoin blok boyutunu bir sınırlama olarak gördüler ve blok başına daha fazla işlem gerçekleştirme umuduyla, daha verimli işlem doğrulama ve işleme sağlamak için her bloğun boyutunu 32MB’a kadar artırmaya karar verdiler.

Bitcoin Cash Nasıl Çalışır?

Tamamen teknik düzeyde, Bitcoin Cash, Bitcoin ile aynı şekilde çalışır. Açık kaynaklı, merkezi olmayan bir dijital defterdir. İşlemler, denklemleri çözmek için kriptografi kullanan madenciler tarafından onaylanır ve blok zincirine eklenir. Madenciler çalışmaları için Bitcoin Cash jetonları alırlar. Bitcoin Cash, çoğu kripto borsasında satın alınabilir, satılabilir ve ticaret yapılabilir ve ödemeler için onu kabul eden herhangi bir işletme ile işlem yapmak için kullanılabilir.

Bitcoin Cash’in Faydaları Nelerdir?

Son Derece Düşük Ücretler – BCH, neredeyse sıfır olan işlem ücretleri sunar. Bu, insanların fahiş hizmet ücretlerinden endişe duymadan herhangi bir miktarda para gönderip alabileceği anlamına gelir.

Daha Fazla Gizlilik Sunar – BCH gibi bir kripto para birimini kullanmak, finansal gizliliğiniz üzerinde daha fazla kontrole sahip olduğunuz anlamına gelir, çünkü geleneksel finans kurumları çok sayıda kişisel bilgi paylaşmanızı gerektirir.

Özel Promosyonlar – BCH, banka kartı ücretlerini denklemden çıkardığı için, tüccarlar bu alternatif ödeme sistemini kullanarak daha iyi oranlar, indirimler ve promosyonlar sunabilir.

Merkezi Olmayan – Tıpkı Bitcoin ve Ethereum gibi, aynı zamanda merkezi olmayan bir eşler arası ağa dayanır, bu da hiçbir güçlü varlığın dijital para birimi üzerinde makul olmayan bir kontrole sahip olmadığı anlamına gelir.

İstikrarlı ve Güvenli – Diğer oldukça değişken kripto para birimleri ile karşılaştırıldığında, BCH nispeten istikrarlıdır ve herhangi bir veri ihlalini veya fon kaybını önleyen oldukça güvenli blok zinciri teknolojisi sunar.

Hızlı İşlemler – Daha büyük boyutlu bloklar kullandığı için madenciler, kullanıcılar için hızlı ve güvenilir işlem işleme ve doğrulama sağlayan daha fazla sayıda işlemi işleyebilir.

Sağlam Ödeme Altyapısı – Ödeme odaklı bir dijital para birimi olarak, hızlı, rahat ve uygun fiyatlı ödemeler sağlamak için hem tüketiciler hem de satıcılar için güçlü ödeme özellikleri oluşturmuştur.

Binance TR Hesap Açma adım adım kılavuz

Bitcoin Cash (BCH) Nasıl Alınır?

Bitcoin Cash’i nasıl satın alacağınızı öğrenmeye hazır mısınız? İşte bugün yatırım yapmaya nasıl başlayacağınızla ilgili hızlı bir kılavuz.

Çevrimiçi bir hesap açın.

Halihazırda bir kripto para birimi takas hesabınız yoksa, Bitcoin Cash satın almak için bir hesap oluşturmanız gerekir. Dijital varlıklara yatırım yapan biri olarak önceliğiniz güvenlik olmalıdır. Üst düzey güvenliğe sahip bazı borsalar Binance, Robinhood ve Gemini’dir. Binance, kullanımı kolay bir arayüze sahip olduğu için yeni yatırımcı için harika bir seçenektir. Ayrıca Coinbase Learn programı, blockchain teknolojisi hakkında kısa bilgilendirici videolar izlemeniz karşılığında size kripto para birimi cinsinden ödeme yapar!

Bir donanım cüzdanı satın alın (isteğe bağlı).

Bitcoin Cash satın almak için bir kripto para cüzdanına ihtiyacınız olmasa da, satın alma işleminizi gerçekleştirdikten sonra bir cüzdan kullanmak iyi bir fikirdir. Merkezi borsalar, dijital varlıklarınızın gözetimini elinde tutar ve borsaları kripto para korsanları için büyük hedefler haline getirir. Bu riski azaltmak için bir kripto cüzdanı kullanın. Yazılım cüzdanlarının kullanımı ücretsizdir, ancak donanım cüzdanları mümkün olan en iyi güvenliği sunar. Donanım cüzdanları, dijital varlıklarınızı çevrimdışı olarak saklayarak paranızın çevrimiçi bilgisayar korsanları tarafından çalınmasını imkansız hale getirir. Bir donanım cüzdanı pazarındaysanız, alandaki lider Ledger Nano X’ten başkasına bakmayın.

Satın alma işlemini gerçekleştirin.

Bitcoin Cash satın almak için, seçtiğiniz borsada bir piyasa veya limit emri vermeniz yeterlidir. Piyasa emirleri, BCH’nizi birkaç saniye içinde piyasa fiyatından satın alırken, limit emirler yalnızca söz konusu varlık önceden belirlenmiş belirli bir fiyata düşerse uygulanır.

Binance %20 Komisyon indirimi kodunuz:  HX99GRW3
Binance vadeli işlemler için %10 Komisyon indirim kodunuz: 48162505

Yorum Yaz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 38,152.22
ethereum
Ethereum (ETH) $ 2,069.50
tether
Tether (USDT) $ 0.999954
bnb
BNB (BNB) $ 231.66
xrp
XRP (XRP) $ 0.613669
usd-coin
USDC (USDC) $ 1.00
solana
Solana (SOL) $ 57.62
staked-ether
Lido Staked Ether (STETH) $ 2,069.27
cardano
Cardano (ADA) $ 0.386338
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.080625